Kertész Róbert: Kőkorszakok határán. Mezolit vadász-gyűjtögetők és kora neolit élelemtermelők a Kárpát-medencében
2026.05.07 09:41
Szeretettel várjuk a Múzeumi Szabadegyetem sorozat következő alkalmára, ahol dr. Kertész Róbert régész Kőkorszakok határán. Mezolit vadász-gyűjtögetők és kora neolit élelemtermelők a Kárpát-medencében címmel tart előadást 2026. május 20-án 16 órakor a múzeum Konferenciatermében.
Az előadásról:
A Kárpát-medence közepén 8000 évvel ezelőtt egy rendkívül érdekes határvonal azonosítható. Míg a medece északi részén a mezolit vadász-gyűjtögető közösségek nyomai mutathatók ki, eddig a déli felét a Balkán felől bevándorló kora neolitikus élelemtermelő népcsoportok vették bírtokba. Az előadás e két őstörténeti világot mutaja be, különös tekintettel a Jászságban és a Koppány völgyében folytatott kutatásokra.
A belépés díjtalan. Az eseményen kép- és videofelvétel készülhet.
Találkozzunk május 20-án, szerdán 16 órakor a múzeumban!
