Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Közös örökségünk a múzeum!

TÖRÉKENY ÉGBOLT | Katalógusbemutató és beszélgetés

 2024.08.27 14:44

A Damjanich János Múzeum tisztelettel meghívja Király Gábor festőművész TÖRÉKENY ÉGBOLT című egyéni kiállításához kapcsolódó rendhagyó kísérőprogramra 2024. szeptember 5-én 16 órára.

Helyszín: DAMJANICH JÁNOS MÚZEUM, Időszaki kiállítások terme (Szolnok, Kossuth tér 4.)
Időpont: 2024. szeptember 5. 16:00
 
 
A vendégeket köszönti: HORVÁTH LÁSZLÓ múzeumigazgató
A Kortárs Szolnok kiadványsorozat 4. köteteként megjelenő Törékeny égbolt című katalógust bemutatja: KÉPIRÓ ÁGNES művészettörténész, a kiállítás kurátora és a katalógus szerkesztője
KIRÁLY GÁBOR festőművésszel beszélget FEHÉR DÁVID művészettörténész, a Közép-Európai Művészettörténeti Kutatóintézet igazgatója, a katalógus tanulmányának szerzője
 
 
///
Király Gábor Törékeny égbolt című kiállítása megtekinthető az Időszaki kiállítások termében és a Folyosó Galériában 2024. október 13-ig.
 
A rendezvényen a részvétel ingyenes. A látogatók részvételükkel elfogadják, hogy a program során hang- és képfelvételek készülnek, amelyeket a Damjanich János Múzeum felületein promóciós céllal felhasználhat.
 
A Kortárs képzőművészeti törekvések a szolnoki Damjanich János Múzeumban című szakmai program megvalósítását 2024. évben a Magyar Művészeti Akadémia támogatja a Damjanich János Múzeum Baráti Köre sikeres pályázata által.
 
///
 
"Az időntúliság, illetve időn kívüliség tapasztalata Király Gábor művészetének kulcsfontosságú jellemzői közé tartozik. Király a „majdnem”, a „mintha” és az „épphogy” vizuális alakzatait teremti meg és teremti újra. Egy olyan különös képi világot alkot meg, amelyben sajátosan csúszik egymásba az itáliai kora reneszánsz képalkotás a korai németalföldi festészettel és az afrikai törzsi művészettel. Emlékekből összegyúrt képeket látunk, mely emlékek egyszerre vonatkoznak az emberi emlékezet imaginárius terében tovább élő és átalakuló, sajátosan deformálódó és újraformálódó művészettörténeti reminiszcenciákra, illetve az emlékként felidézett életeseményekre – az emlékezés során újraélt élet és művészet sajátos egymásba és egymásra csúszására." (Fehér Dávid)