Megnyílt Szabó Franciska KÉP A KÉPRŐL című egyéni kiállítása
2026.02.02 09:19
2026. január 31-én nyílt meg Szabó Franciska Kép a képről című egyéni kiállítása a Damjanich János Múzeum kiállítóhelyeként működő Szolnoki Galériában. A tárlat létrejötte ahhoz az elismeréshez kapcsolódik, amelyet a művész 2023-ban nyert el: a Szolnoki Képzőművészeti Társaság seregszemléjén neki ítélt Damjanich János Múzeum díj egy nagyszabású önálló kiállítás lehetőségét biztosította számára. A tárlat 2026. március 15-ig látogatható.
Szabó Franciska a kortárs magyar festészet egyik olyan alkotója, akinek munkásságában a festészet hagyományos technikai tudása és a művészetközvetítés kérdései szorosan összekapcsolódnak. A Magyar Képzőművészeti Egyetemen végzett festőművészként alkotói érdeklődésének középpontjában régóta a képek közvetítettsége, az oktatásban és az intézményi gyakorlatban használt vizuális médiumok, valamint ezek anyagi és kulturális lenyomatai állnak.
A kiállításhoz kapcsolódóan a Damjanich János Múzeum gondozásában megjelent Szabó Franciska Kép a képről című katalógusa is, amelyet Képiró Ágnes szerkesztett. A kiadvány nemcsak a bemutatott műveket dokumentálja, hanem a koncepció elméleti hátterét is kibontja, így a kiállítás értelmezésének fontos kiegészítője. A katalógus a megnyitó napjától megvásárolható a Szolnoki Galériában és a Damjanich János Múzeumban 1800 Ft/db áron.
