Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Közös örökségünk a múzeum!

Időszaki kiállítások

"Nézd a legény, hogy járja, akad össze a lába" | A táncházmozgalom kísérőjelenségei Magyarországon

A Szolnoki Galériában (5000 Szolnok, Templom u. 2.) megnyílt tárlatunkon a magyarországi táncházmozgalmat az abban résztvevők életmódján keresztül mutatjuk be. Elsősorban azokat a kísérőjelenségeket ragadjuk meg, amelyek ezt a szubkultúrát jellemezték, ahol tetten érhető a tárgyakon keresztül az életérzés; megtekinthetőek lesznek lakásbelsők, viseletek, fotográfiák, kortörténeti dokumentumok, de táncház-találkozós kirakódóvásárba is bepillantást nyerhetnek látogatóink, és a Folkmagazin-os sarokban a témába vágó korabeli újságokat is lapozgathatnak. 


TÖRÉKENY ÉGBOLT | Király Gábor festőművész egyéni kiállítása

Törékeny égbolt címmel Király Gábor festőművésznek nyílt kiállítása 2024. augusztus 8-án, csütörtökön a Damjanich János Múzeum Időszaki kiállítások termében és Folyosó Galériájában.

Király Gábor Kecskeméten született, ma is ott él; a hazai kortárs művészeti szcéna kiemelkedő alkotója. 2006-ban végzett a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karán, azóta folyamatosan jelen van a hazai képzőművészeti kiállításokon. Közel húszéves eddigi pályája során számos díjat nyert, többek között 2005-ben Derkovits Gyula Képzőművészeti Ösztöndíjat, később a Szegedi Táblaképfestészeti Biennálé és a Vásárhelyi Őszi Tárlat fődíjait és a Magyar Művészeti Akadémia Művészeti Ösztöndíját (2020–2023).

Király Gábor alkotásainak fókuszában az esendő emberek és sajátos bestiáriumának állatalakjai állnak: a realitás és irrealitás határain mozgó már-már abszurd ösztönlények, akiknek környezetét jellemzően hétköznapi életünk ismerős helyszínei adják. Az október 13-ig látogatható kiállítás a pályakezdő évektől a napjainkig terjedő időszakban keletkezett festményekből mutat be válogatást, de betekintést nyerhetnek a látogatók az alkotó szobrászi tevékenységébe is. A Törékeny égbolt című tárlat reprezentatív válogatásának nem célja a kronológiai rendezőelv, sokkal inkább rámutat a stílus és a motívumok koherenciájára, valamint az alkalmazott technikák, hordozók és a kifejezésmód sokszínűségére. A kiállításhoz kapcsolódóan 2024. szeptemberében megjelenik a Kortárs Szolnok kiadványsorozat 4. része, mely Király Gábor eddigi pályafutását összegzi.


XVI. Alföldi Fazezkas Triennálé pályázati kiállítása a Szolnoki Galériában

A XVI. Alföldi Fazekas Triennálé szolnoki tárlata, ahol a fazekas mesterség jelenkori képviselőinek legszebb munkái sorakoznak fel.

Mindenkinek ajánljuk a tárlat megtekintését, amely augusztus 4-ig látogatható a Szolnoki Galériában (5000 Szolnok, Templom u.2.)
 

 


HÁTSÓ FÜVES - Barangolás a magyar futball rejtett tájain

A kiállításról:
Barangolás a magyar futball rejtett tájain, ahol a csapat sorsa meglepő élességgel rajzolja elénk a kis települések társadalmi kihívásait: a falusi oktatás küzdelmeit, az elvándorlás hatásait, az öregedő lakosság megváltozott igényeit, a cigányság kiútkeresését. A Hátsó füves kiállítás Csillag Péter újságíró és a résztvevő fotóriporterek Nemzeti Sportban megjelent, öt évet felölelő, többszörösen díjazott, utóbb önálló könyvben is bemutatott országjáró sorozatának vizuális és tárgyi összegzése. A közel százötven helyszínt érintő gyűjtés képi hozadéka az egyedülálló válogatás a tíz alkotó lenyűgöző, mégis emberközeli fotóiból, amelyek a falusi labdarúgás kiveszőben lévő, gyökeresen átalakuló világának talán utolsó pillanatfelvételei. A rögzített mozzanatok túlmutatnak a sport keretein, éles korrajzot és szociológiai látleletet kínálnak.

KONNEXIÓ | Németh Marcell szobrászművész egyéni kiállítása

Németh Marcell a hazai kortárs fiatal művészgeneráció sajátos hangú, többszörösen díjazott, kiemelkedő művészegyénisége. 1982-ben született Budapesten, ma is a fővárosban él. 2007-ben szerzett diplomát a Magyar Képzőművészeti Egyetemen, jelenleg a Magyar Művészeti Akadémia ösztöndíjasa. Mintegy két évtizedes eddigi rendkívül aktív, autonóm művészi programjában konzekvensen domborműveket, reliefeket készít, jellemzően acélszobrászati eljárással. Témáit szűkebb és tágabb környezetéből veszi, amelyek szakítanak a hagyományos, idilli táj vizuális leképezésével. A korai alkotásoktól a legfrissebbekig Németh Marcell nagyméretű acélszobrai, a legújabb fa és acél stégsorozatának elemei, valamint kísérleti kerámianyomatai egyaránt bemutatásra kerülnek a kiállításon.

 

A kiállítás megtekinthető 2024. augusztus 4-ig, keddtől vasárnapig 9-17 óra között a Damjanich János Múzeum Időszaki kiállítások termében és Folyosó Galériáján.


Időrétegek | Nagy Gábor Munkácsy Mihály-díjas festőművész jubileumi kiállítása

Kiállítás nyílik Nagy Gábor Munkácsy Mihály-díjas festőművész alkotásaiból 2024. április 27-én szombaton 16 órakor a Szolnoki Galériában.

Köszöntőt mond: Dr. Horváth László múzeumigazgató
A kiállítást megnyitja: Wehner Tibor művészettörténész
Közreműködik: Csák László hangász
A kiállítás kurátora: Képíró Ágnes művészettörténész
 
Nagy Gábor Munkácsy Mihály-díjas festőművész 2015-ben a Szolnoki Képzőművészeti Társaság éves seregszemléjén elnyerte a Damjanich János Múzeum díját. Az elismerés egy nagyszabású kiállítási lehetőséget jelent a Szolnoki Galériában, melyre a művész kettős jubileumán kerül sor: idén 75 éves és a művészi pályája kereken 50 éve indult.
Az Időrétegek című időszaki tárlat a Szolnoki Galéria kétszintes, de alapvetően egylégterű terében ugyanazt az átjárást kívánja megteremteni, amely a műfaji határokat nem ismerő Nagy Gábor sajátos védjegye: festményei, grafikái és plasztikái között erős motívumbeli és szellemi átjárások vannak. Tematikailag a portrék és a tájinspirációk, tájmetszetek szintézise is a tárlat, mely a korai munkáktól a legfrissebbekig az életpálya több alperiódusából prezentál.
A kiállítás alkalmából a Damjanich János Múzeum gondozásában megjelenik Nagy Gábor legújabb, Elfelejtett portrék című tematikus katalógusa, mely a megnyitó napjától megvásárolható a Szolnoki Galériában és a Damjanich János Múzeumban.

Reptéri sírok - Szarmata temetők Szandaszőlősön

Reptéri Sírok - Szarmata temető Szandaszőlősön címmel nyílik új időszaki kiállítás a Damjanich János Múzeum Időszaki kiállítások termében 2024. április 11-én.

Szeretettel várjuk az érdeklődőket!

A kiállítás megtekinthető 2024. május 26-ig.


Kossuth Lajos elfogyott regimentje

A 48-as veterángondozás és a Honvédmenház történetét bemutató kiállítás nyílt a Damjanich János Múzeum Folyosó Galériájában.

A tárlat május 26-ig tekinthető meg.

 


A Kopa Zsigmond építőmester iparostanonc rajzai (1905-1908) 

Kopa Zsigmond építőmester rajzaiból 2024. január 25-én nyílt kiállítás a Damjanich János Múzeum I. emeletén, az Időszaki kiállítások termében.

A tárlat március 24-ig tekinthető meg.


Kass és Madách 

Válogatás Kass János illusztrációiból Madách Imre születésének bicentenáriuma alkalmából.

A kiállítás megtekinthető 2024. március 24-ig

a Damjanich János Múzeum Folyosó Galériáján.

 


Szegények szolgálatában
A ferences szegénygondozó nővérek múltja és jelene

A Damjanich János Múzeum tisztelettel meghívja a Szegények szolgálatában - A ferences szegénygondozó nővérek múltja és jelene című időszaki kiállítás megnyitójára 2023. augusztus 31-én 16 órára a Damjanich János Múzeumba. 
A kiállítást megnyitja: Dr. Horváth László múzeumigazgató

A tárlat megtekinthető 2023. október 29-ig, hétfő kivételével minden nap 9-17 óra között. 


BŰVÖS KOCKA, PANELLAKÁS, OLAJVÁLSÁG - ÍGY ÉLTÜNK MI A HETVENES ÉVEKBEN 


A Damjanich János Múzeum tisztelettel meghívja a BŰVÖS KOCKA, PANELLAKÁS, OLAJVÁLSÁG - ÍGY ÉLTÜNK MI A HETVENES ÉVEKBEN című időszaki kiállítás megnyitójára 2023. augusztus 22-én 16 órára a Damjanich János Múzeumba. 
A kiállítást megnyitja: Dr. Horváth László múzeumigazgató

A tárlat megtekinthető 2023. október 15-ig, hétfő kivételével minden nap 9-17 óra között. 


Szabó György: Az idő kereke

A Damjanich János Múzeum tisztelettel meghívja AZ IDŐ KEREKE című, SZABÓ GYÖRGY Munkácsy Mihály-díjas, a Szolnoki Művésztelepen élő szobrászművész egyéni kiállításának megnyitójára.

Helyszín: Damjanich János Múzeum - Időszaki kiállítások terme és Folyosó Galéria
Megnyitó időpontja: 2023. május 20. 15:00

Köszöntőt mond: Dr. HORVÁTH LÁSZLÓ múzeumigazgató
Megnyitja: CSERHALMI LUCA esztéta

A tárlat megtekinthető 2023. július 2-ig az Időszaki kiállítások termében és a Folyosó Galériában.
A kiállítás kurátora: Képiró Ágnes művészettörténész


Az élő grafika - Válogatás a T-Art Alapítvány gyűjteményéből című kiállítás

A T-Art Alapítvány és a Damjanich János Múzeum tisztelettel meghívja AZ ÉLŐ GRAFIKA - VÁLOGATÁS A T-ART ALAPÍTVÁNY GYŰJTEMÉNYÉBŐL című kiállítás megnyitójára.

Helyszín: Damjanich János Múzeum - Időszaki kiállítások terme
Időpont: 2023. február 11. 13:00

Köszöntőt mond: Dr. HORVÁTH LÁSZLÓ múzeumigazgató
TENK LÁSZLÓ Munkácsy Mihály-díjas festőművész, a T-Art Alapítvány alapítója
Megnyitja: KÉPIRÓ ÁGNES művészettörténész, a tárlat kurátora

A tárlat megtekinthető 2023. február 12. - május 14. között.


IX. SZOLNOKI BRONZSZOBRÁSZATI SZIMPÓZIUM KIÁLLÍTÁS

Damjanich János Múzeum – Időszaki kiállítások terme (Szolnok, Kossuth tér 4. I. emelet)
Megnyitó időpontja: 2022. november 19. szombat 13:00

A megjelenteket köszönti: Dr. HORVÁTH LÁSZLÓ múzeumigazgató
A kiállítást megnyitja: FAZAKAS RÉKA, a Műcsarnok kurátora
Kiállító művészek:  BARÁTH FÁBIÁN, BOROS MIKLÓS JÁNOS,
GÁLHIDY PÉTER, GERGELY RÉKA, GILLY TAMÁS, KOTORMÁN LÁSZLÓ, RÉVI NORBERT, SZABÓ GYÖRGY

A kiállítás megtekinthető 2023. január 29-ig szerdától vasárnapig 9-15 óráig.



EXPOZÍCIÓ - CZAGÁNY IVETT, KECSŐ KRISTÓF és NAGY DÁNIEL szolnoki kötődésű,
pályakezdő képzőművészek EXPOZÍCIÓ című kiállítása a Damjanich János Múzeumban

Helyszín: Damjanich János Múzeum - Folyosó Galéria (Szolnok, Kossuth tér 4. I. emelet)
Megnyitó időpontja: 2022. november 19. szombat 13:30

A megjelenteket köszönti: Dr. HORVÁTH LÁSZLÓ múzeumigazgató
A kiállítást megnyitja: PITI ZSUZSANNA festőművész
A kiállítás kurátora: KÉPIRÓ ÁGNES művészettörténész


A kiállítás megtekinthető 2023. január 29-ig, szerdától vasárnapig 9-15 óra között.


Fotókiállítás Szolnok Napja alkalmából | Kolozsi Sándor - Csehország gyöngyszeme: Cesky Krumlov

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt Kolozsi Sándor (ESFIAP, ES-MAFOSZ, Hon. ÖGPh) Csehország gyöngyszeme: Cesky Krumlov című fotókiállításának megnyitójára 2022. szeptember 2-án 16 órára a Damjanich János Múzeum I. emeleti Folyosó Galériájára.

A kiállítást megnyitja: Demény István fotográfus.

A tárlat megtekinthető 2022. október 9-ig, hétfő kivételével minden nap 9-17 óra között.


 

„A természetből csak kiindulni..." – Válogatás a kaposvári Rippl-Rónai Múzeum Vaszary János (1867–1939) gyűjteményéből

A Damjanich János Múzeum és a Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeum tisztelettel meghívja
„A természetből csak kiindulni..." – Válogatás a kaposvári Rippl-Rónai Múzeum Vaszary János (1867–1939) gyűjteményéből
című kiállításának megnyitójára. 

Helyszín: Időszaki kiállítások terme (Damjanich János Múzeum, Szolnok Kossuth tér 4., I. emelet)
Időpont: 2022. augusztus 11. csütörtök 16:00

Köszöntőt mond:  Dr. HORVÁTH László múzeumigazgató és PÁL-SIMON Kornélia művészettörténész, a kiállítás kurátora

A kiállítást megnyitja: Dr. GERGELY Mariann művészettörténész, a Magyar Nemzeti Galéria főmuzeológusa

A kiállítás megtekinthető 2022. október 9-ig, hétfő kivételével naponta 9–17 óráig.


MEMENTO VIVERE - Száz éve született Simon Ferenc szobrászművész (1922-2015) című kiállítás megnyitója

A Damjanich János Múzeum tisztelettel meghívja a MEMENTO VIVERE - Száz éve született Simon Ferenc szobrászművész (1922-2015) című kiállítás megnyitójára 2022. június 30-án 16:00 órára a Damjanich János Múzeum Díszudvarára.

köszöntőt mond: SZALAY FERENC polgármester
megnyitja: WEHNER TIBOR művészettörténész

Július 1-jén 15 órakor kurátori tárlatvezetést tart SIMON MAGDOLNA művészettörténész.

A megnyitó és a tárlatvezetés az ARTjáró Összművészeti Fesztivál programsorozatának része.
A kiállítás megtekinthető 2022. augusztus 28-ig, hétfő kivételével naponta 9-17 óráig. 


Tayler Patrick MÉG EGY SOR MEDVE... című egyéni kiállítása


Megnyitó: 2022. június 25. 15:00

A megjelenteket köszönti: HORVÁTH LÁSZLÓ múzeumigazgató
A kiállítást megnyitja: PATAKI GÁBOR művészettörténész

A Magyar Képzőművészeti Egyetem festőművész szakán 2014-ben végzett TAYLER PATRICK (1989, Pforzheim) hazánk fiatal tehetségeinek kiemelkedő, sajátos formanyelvet és stílust felmutató alkotója, kitűnő kolorista festője. Számos művészeti elismerésben részesült, így hazánk egyik legjelentősebb, országos hatókörű képzőművészeti seregszemléjén, a Vásárhelyi Őszi Tárlaton háromszor kapott díjat, művészeti írói tevékenysége elismeréseként pedig elsőként nyerte el a P. Szabó Ernő-emlékdíjat. A Pécsett doktoráló festőművész 2017 óta az Új Művészet munkatársa és szerkesztője, óraadó a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen, valamint a Képzőművészeti Egyetem Festő Tanszékének egyetemi tanársegédje.

A kiállítás – meglehetősen harsány tematikája ellenére – a hagyományos festészeti eszköztár lehetőségeit vizsgálja, azt helyezi kortárs kontextusba. A Dolce-sorozat művei reflektálnak a történeti festészet egyes toposzaira, miközben a kortárs fogyasztói lét játékos kritikáját is nyújtják a látogatóknak. A kiállításon szereplő csendéletek akkurátusan kivitelezett olaj-vászon képek, melyek inspirációs bázisát a szemlélődés, a figyelem változatos minőségeinek megragadása jelenti, így összeköthetőek azzal a festészeti hagyománnyal is, mely jeles szolnoki festők életművében is központi szálként emelkedik ki (például Perlmutter Izsák, Jávor Pál és Fényes Adolf csendéletfestményeiben). A képek fontos vetülete, hogy látvány alapján készülnek, így azt a kérdést is feszegetik, hogy milyen szerepet tölthet be az emberi tekintet „puhasága" és „humánuma" a technikai képalkotás legújabb paradigmaváltásait követően. Az egyre gyorsuló képprodukciós mechanizmusok tükrében, valamint a kidolgozottság fokozásának belső vágya miatt, Tayler képei meglehetősen lassan keletkeznek, és így egy alternatív időérzékelés lehetőségét is megteremtik. Kiterjedt időbeliségüket áthatja a nosztalgia érzete is, mely a gyermekkor irányába fordítja figyelmünket és azt az értelmes létezés alternatív birodalmaként vetíti elénk. A művek nem rendelkeznek közvetlenül leolvasható narratívával, játékosságok abban is áll, hogy számos interpretációt lehetővé tesznek. E jelentésrétegek minden esetben a személy belső tapasztalataira támaszkodnak, így a kiállítás által a művész részvételre szólítja fel a nézőt, aki a leghitelesebben saját élményeivel és emlékeivel közelítheti meg a kiállításon felvonultatott műveket.

A kiállítás kurátora: KÉPIRÓ ÁGNES művészettörténész

A kiállítás megtekinthető 2022. augusztus 7-ig, a múzeum nyitvatartási idejében (hétfő kivételével naponta 9-17 óra között).

A tárlathoz kapcsolódó kísérőprogramok:
2022. június 25. 20:00 | Tayler Patrick tárlatvezetése
2022. július 4. 16:00 | A Még egy sor medve... című katalógus bemutatója
2022. augusztus 4. 16:00 | Finisszázs – A művész rendhagyó tárlatvezetése a Szolnoki Képtárban és saját kiállításában


Bolívia színei

Halasi Éva gyűjteménye és munkái kerülnek a nagyközönség elé, melyek elkalauzolják a látogatókat Bolívia színes világába. 

Megnyitó: április 19-én 16:30-kor a múzeum földszinti kiállítóterében.
A megnyitón Halasi Éva és zenekara dél-amerikai dalokat énekel.
Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt 2022. június 25-ig a kiállításra!


 

Alföldi szecesszió - építészettörténeti kiállítás

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt az Alföldi szecesszió - építészettörténeti kiállítás megnyitójára 2022. április 21-én 16 órára. 

A kiállítást megnyitja: Dr. Keserü Katalin professor emerita, Széchenyi-díjas művészettörténész
Helyszín: Damjanich János Múzeum Folyosógalériája (1. emelet)

A megnyitót követően kurátori tárlatvezetést tart:
BRUNNER ATTILA levéltáros (Budapest Főváros Levéltára)
és
VERESS DÁNIEL történész (ELTE BTK, Debreceni Református Kollégium Múzeuma)


A kiállítás megtekinthető 2022. június 25-ig a Múzeum Folyosó Galériájában, hétfő kivételével naponta 9-17 óráig.


A pénz beszél (?) - török kori éremleletek Jász-Nagykun-Szolnok megyéből

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt 2022. április 2-án 14:00 órára A pénz beszél (?) - török kori éremleletek Jász-Nagykun-Szolnok megyéből kiállítás megnyitójára a Damjanich János Múzeum I. emeleti időszaki kiállítások termébe.

A kiállítás megtekinthető 2022. június 19-ig.

 


Protokoll és diplomácia kiállítás


2022. január 10-től a szolnoki Damjanich János Múzeum ad helyet a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum és a Nemzetközi Protokoll Szakemberek Szervezete közös tárlatának, a komoly elismerésre méltó Protokoll és diplomácia című kiállításnak.

A fővárosban, majd Hatvanban nagy érdeklődést kapott protokoll- és diplomáciatörténeti vándorkiállítás nyolc szekcióban mutatja be az állami, a diplomáciai, a katonai, az egyházi, a sport és Budapest Főváros Önkormányzat Főpolgármesteri Hivatal protokollját. A szolnoki tárlat nagymértékben kiegészül Jász-Nagykun-Szolnok megye protokolláris értéktárgyaival és a Magyar Honvédség 86. Szolnok Helikopter Bázis páratlan tárgyritkaságaival.

Hossó Nikoletta c. egyetemi docens, protokoll és nemzetközi kapcsolatok elemző, az NPRSZ alapító elnöke ötletgazdaként 2019 tavaszán kezdte meg a kiállítás koncepciójának megtervezését és a bemutatásra szánt műtárgyak gyűjtését dr. Török Róberttel, az MKVM igazgatójával.

A nemzetközi szinten is precedens értékű tárlatot dr. Benkő Tibor honvédelmi miniszter nyitja meg 2022. január 10-én Szolnokon. A rangos eseményt a Szolnoki Légierő Zenekar előadása színesíti.




(A megnyitón való részvétel maszkviseléshez és védettségi igazolvány bemutatásához kötött. A látogatók elfogadják, hogy a program során hang- és képfelvételek készülnek, amelyeket a Damjanich János Múzeum felületein promóciós céllal felhasználhatunk.)


VIII. Szolnoki Bronzszobrászati Szimpózium kiállítása


"Kis államok a történelem sodrában" roll-up kiállítás


A magyar - észt diplomáciai kapcsolatok felvételének centenáriumát 2021-ben ünnepeljük abból az alkalomból, hogy Magyarország 1921. február 24-én ismerte el de jure Észtországot.  A "Kis államok a történelem sodrában" című, fényképekkel gazdagon illusztrált kiállítás Magyarország és Észtország közötti 100 éves diplomáciai kapcsolatok kialakulásának körülményeit és főbb eseményeit mutatja be.

A jeles alkalomból készült roll-up kiállítás megtekinthető a Damjanich János Múzeum Folyosó Galériáján.


A kiállítást megnyitják:

·         Kristi Karelsohn Észtország budapesti nagykövete

·         Schőberl Márton kulturális diplomáciáért felelős
helyettes államtitkár úr

·         Szalay Ferenc polgármester úr

 


 

KÜLÖNÖS ÉS GROTESZK - Sváby Lajos emlékkiállítása

 

A Damjanich János Múzeum tisztelettel meghívja Önt, családját és barátait a KÜLÖNÖS ÉS GROTESZK - Sváby Lajos emlékkiállításának megnyitójára, melyre október 14-én 16 órakor kerül sor az Időszaki kiállítások termében. (Szolnok, Kossuth tér 4.)

Köszöntőt mond: Dr. HORVÁTH László múzeumigazgató
A kiállítást megnyitja: BUKTA Norbert festőművész
Személyes köszöntő: SVÁBY András
A kiállítás koncepcióját ismerteti: KÉPIRÓ Ágnes művészettörténész, a tárlat kurátora

A kiállítás a tavaly elhunyt Kossuth-díjas Sváby Lajos festőművésznek állít emléket. Az 1935-ben Abádszalókon született neoexpresszionista festőművész bár alkotóéveinek jelentős részét Budapesten töltötte, számos szállal kapcsolódott Szolnokhoz. A Damjanich János Múzeum Képzőművészeti Gyűjteményében őrzött festményeknek mintegy a felét, valamint a Teremtés-sorozat teljes grafikai anyagát bemutató tárlat Sváby Lajos írásaival egészül ki, s hozza közel a látogatóhoz mind Sváby Lajos alkotói világát, mind személyiségét, gondolkodásmódját.

A kiállítás 2021. november 14-ig látogatható.


Ízkalandozás a Távol-Keleten
Fotókiállítás a tajvani Tajnan város streetfood kultúrájáról
 a múzeum földszinti kiállítótermében


Az agresszió évtizedei –A 80-as, 90-es évek underground thrash, death metal kultúrája Magyarországon című kiállítás a múzeum 1. emeleti Konferenciatermében

 

 


BARTÓK 140 – Képzőművészeti kiállítás a 140 éve született Bartók Béla tiszteletére

 

A Damjanich János Múzeum tisztelettel meghívja Önt, családját és barátait a BARTÓK 140 – KÉPZŐMŰVÉSZETI KIÁLLÍTÁS A 140 ÉVE SZÜLETETT  BARTÓK BÉLA TISZTELETÉRE című gyűjteményes kiállításának megnyitójára 2021. augusztus 12-én 16 órára, az Időszaki kiállítások termébe. (Szolnok, Kossuth tér 4.)

A megjelenteket köszönti: DR. HORVÁTH LÁSZLÓ múzeumigazgató
A kiállítást megnyitja: KÉPIRÓ ÁGNES művészettörténész

A megnyitóbeszédet követően SCHWARCZENBERGER SIMON és BÉRES ENIKŐ gitárművészek előadják Bartók Béla Román népi táncok gitárátiratát, valamint részleteket hallhatnak Bartók Gyermekeknek című kötetéből.

A kiállításon az Hommage a Bartók címmel 1978-79-ben megjelent, eredeti grafikákat tartalmazó mappa anyaga szerepel,  melyet az akkori hazai és Franciaországban élő magyar művészek készítettek. Név szerint Barcsay Jenő, Bálint Endre, Beöthy István, Csohány Kálmán, Czinke Ferenc, Gyarmathy Tihamér, Hajdu István, Hencze Tamás, Hetey Katalin, Hincz Gyula, Kass János, Kádár József, Kéri Ádám, Klimó Károly, Kolos-Váry, Koncz Béla, Korniss Dezső, Major Kamill, Mark Anna, Martyn Ferenc, Molnár Vera, Pátkai Ervin, Püspöky István, Schöffer Nicolas, Szabados Árpád, Székely Vera, Szenes Árpád, Szemethy Imre, Vieira Da Silvia és Vincze Balázs alkotásait tekinthetik meg a tárlaton.

A kiállítás 2021. szeptember 12-ig, hétfő kivételével naponta 9-17 óra között látogatható.

 


KÜLÖNÖS CSENDEK || Király György kiállítása


A Damjanich János Múzeum tisztelettel meghívja Önt és kedves családját Király György Különös csendek című egyéni kiállítására, mely 2021. május 29. és meghosszabbítást követően augusztus 8. között kerül megrendezésre a múzeum Kossuth téri főépületének időszaki kiállítások termében.
A járványügyi korlátozások miatt a tárlat ünnepélyes méltatására és Király György katalógusának bemutatására, amint a fennálló helyzet engedi, sort fogunk keríteni.

A szolnoki születésű Király György több mint 10 éve él és alkot a Szolnoki Művésztelepen. Festészeti és grafikai munkássága négy alkalmazott technikával (olaj, akvarell, rézkarc, szén) a csend témáját járja körül, vizuális kutatásának középpontjában a csendéletekben rejlő meditatív „csendjelenségek” állnak. A Különös Csendek című sorozat darabjai 4-5 éve készülnek, a kiállítás ebből a sorozatból mutat be egy összegző válogatást.

A kiállítás kurátora: Képiró Ágnes művészettörténész